Biblická olympiáda

V krásnom prostredí Zemplínskej Šíravy sa v dňoch 17.-18.5.2016 konalo celoslovenské kolo biblickej olympiády.  Stretli sa tu víťazi diecéznych kôl a medzi nimi aj družstvo našej školy, ktoré reprezentovalo rožňavskú diecézu. Čakal na nás bohatý program a super ubytovanie s výhľadom na „slovenské more“. Keďže tento ročník súťaže organizovala gréckokatolícka eparchia, mali sme možnosť spoznať aj ich kultúru – chrámy s inkonami. Spoločne sme slávili ich litugiu s vladykom Milanom Chauturom. Druhý deň prebiehala samotná súťaž. Súťažilo sa v 6 kolách, medzi ktorými bol napríklad vedomostný test, práca s biblickým obrazom, audioposluch, kde museli  súťažiaci podľa posluchu zistiť, akú nesprávnu informáciu počuli v nahrávke v porovnaní s biblickým textom. Nechýbala ani dvojminútová scénka podľa vlastného výberu. My sme si vybrali scénku z Lukášovho evanjelia : Návšteva Ježiša u Marty a Márie. V porote nechýbali osobnosti – biblisti tak z rímsko-katolíckej ako aj grécko-katolíckej cirkvi. Konkurencia bola naozaj veľká. Lenke Grácovej, Dianke Morvayovej a Jakubovi Bradovi sa podarilo obsadiť  10.miesto a stali sa zároveň úspešnými riešiteľmi súťaže. Za ich snahu pri príprave, reprezentáciu školy, farnosti aj diecézy im patrí veľké poďakovanie. Lenka Grácová ukázala, že má nielen vedomosti aj umelecký talent a v súťaži Biblia očami detí bola jej kresba o milosrdnom Samaritánovi ocenená krásnym 3.miestom. Blahoželáme !!!